Spokojený klient je mým cílem

Má práce slovy mých klientů…

Kontaktujte mě

Psychologické koučování, poradenství a psychoterapie osobních i firemních klientů

Janu jsem potkala před mnoha lety na horách, byla to milá sympatická, usměvavá holka. V posledních letech jsem se zájmem sledovala její karierní postup a říkala si, ta holka je vážně dobrá, to mi sedí, ví, co dělá a dává to smysl.

Já jsem měla slušně nastartovanou kariéru na manažerské pozici ve velké firmě, ale pak došlo ke změně filozofie firmy, a já se najednou začala cítit nesvobodně, v obrovském tlaku, takhle ne, tohle já přece nechci, tady už nechci být. Ale co mě čeká? Kdo mě vezme do jiné práce? Co umím? Jak se uživím? A další a další otázky, co mě strašily.

Rozhodla jsem se, využiji službu nějakého profesionálního kouče v oblasti HR a požádala jsem Janu o doporučení někoho v místě mého bydliště. Popovídaly jsme si o všech možnostech a já jsem se nakonec rozhodla pracovat přímo s Janou a bylo to skvělé rozhodnutí.

Pracovaly jsme online a já zjistila, že i takto se dá dobře pracovat i na osobních psychologických tématech. Jana se projevila jako vynikající kouč ale také psycholog a psychoterapeut v jedné osobě. Všechny tyto Janiny přístupy mi byly užitečné. Byla to krásná a naplňující práce. V průběhu pěti online sezení mě s jistotou provedla mým velkým a zásadním rozhodnutím odejít z práce, která mě nenaplňuje a postavit se novým výzvám. Pomohla mi najít svoji vnitřní sílu, víru v sebe sama, jistotu, že tohle zvládnu. Jana byla na naše sezení vždy perfektně připravena a já se těšila na každé společné setkání. Provedla mě nelehkou situací s klidem a jistotou, to rozhodnutí jsem udělala dotáhla do konce, za což jsem šťastná a Janě i sobě vděčná.

Dnes jsou to dva roky a já jdu vlastní cestou, plním si své sny, jsem svobodná a pánem svého času. Takže Jani, moc děkuji a nejen za to. Díky za mnoho, jsi krásný člověk, skvělý přítel, inspirující a láskyplná žena.

 

Monika, právnička

Jmenuji se Lucie, je mi 39 let, mám úžasnou rodinu, skvělého manžela, dvě krásné děti, fajn práci i kolegy. Mám vše, co si jen člověk může přát. A ejhle. Bez jakéhokoliv varování, při úplném zdraví mě druhý den naší společné dovolené postihla mozková příhoda. Měla jsem veliké štěstí a jsem bez fyzických následků. Ty psychické, se však záhy dostavily. Byly chvíle, kdy jsem si myslela, že to nezvládnu, byla jsem plna obrovského strachu, neschopna se na sebe dívat do zrcadla. Dlouho trvalo, než jsem zjistila, že mé fyzické potíže mohou být způsobeny mou psychikou. Užívám antidepresiva. Náhoda tomu dala, kdy mi volala kamarádka, že má psychické potíže ale že dochází ke skvělé psychoterapeutce. Řekla mi, že mi ji může doporučit, a že i když se nezdá, tak to není žádné „ořezávátko“. Léky mám, je mi lépe, ale co dál? Chtěla bych žít bez nich! Zavolám ji, objednám se a uvidíme. Nevěřila bych, ale opravdu mi to pomohlo. „ONA“ mi pomohla! Někdy stačí jedna věta, která může navždy změnit váš život…Mohu jen doporučit. Děkuji Vám za vše paní Kastnerová!!!

 

Lucie, administrativní pracovnice

Dear Jana,

I would like to sincerely thank you for your services and all the help you provided for me. Thanks to you I have found myself, I built up confidence and achieved many of my goals of self- improvement. Talking to you helped me realize who I was and what I want in my life. I would strongly recommend you to others. You are a wonderful understanding woman and I’m glad I met you. When new challenges come my way I try to reflect back to our conversations and remember key points I made for myself on how to push through. Sometimes I would like to just talk to you to catch up, or ask for advice. I have my family and friends to talk to but it’s nice to get an opinion form a neutral perspective. I hope you are doing well and anyone else whom you provided your services also feels as grateful as I’m. Thank you so much.

 

Ilona, DHL Employee

Srdce. Arytmie. Ataky v síle, kdy se mi podlomila kolena, tělo od nohou po ruce ovládl nekontrolovatelný třes. Musím ležet, nejde dýchat, zemřu. Bylo mi 35 let, když jsem dostal bez varování na vědomí, že je čas se postarat o věci současné i ty z minulosti. V uplynulém roce to bylo jako chodit po horách. Jednou na vrcholu, podruhé hluboko v údolí. Pokud stojíte o změnu, vydejte se s těmi správnými lidmi do mokřadů a bažin. Tímto velké díky svým průvodcům, psycholožce a psychoterapeutce Janě K. a mé přítelkyni Janě M.! A srdce? Nový parťák, který mi srozumitelně říká, kdy ubrat.

 

Martin, vedoucí dotačních projektů ve státní správě

Podnikám ve sféře, kde je důležité umět komunikovat s lidmi, být si jistá sama sebou a stále překonávat nové výzvy a náročné situace. To byl důvod, proč jsem vyhledala pomoc paní Jany Kastnerové. Mé zadání bylo jasné – chci zvýšit sebejistotu a tím pádem dostat svůj tým a firmu dál, než je dnes. S Janou spolupracuji nyní půl roku a musím s radostí říct, že je to pro mě výborně investovaný čas s vysokým výnosem. Jana mi pomohla si uvědomit, že jsem výjimečná, přišla jsem díky ní na to, jak pracovat se svou psychikou v situacích, které mi nebyly příjemné, jak se více otevřít lidem a v neposlední řadě získat sebejistotu. Získané návyky a dovednosti aplikuji v každodenní praxi a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Těším se na další spolupráci a společné posouvání hranic mého osobního potenciálu.

 

Marcela, finanční poradenství a vedení týmu

K vaší terapii/koučinku mám jen pozitivní věci. Mohl jsem začít brát léky na psychiku, ale naštěstí mé kroky vedli nikoli k psychiatrovi ale k vám, k psychologovi! Hodně mi tato práce na sobě dala. Posunul jsem se, vzbudilo to mojí naději, žiju nyní aktivněji, a i když stále s jistou bolestí, tak se to lepší. Líbí se mi, že kombinujete různé metody a přístupy, které zde pro člověka jsou tzv. „mezi nebem a zemí“. Jste příjemná, nasloucháte a víte kam hovor směřovat. Jsem přesvědčený o tom, že až se za tím vším za půl roku ohlédnu budu silnější, dospělejší, moudřejší … zkrátka víc chlap, protože to už začínám být teď.

 

Jakub, IT specialista

„V průběhu let jsem se dostal do situace, kdy jsem byl životem "vláčen" tak nějak bez cíle a dost jsem se motal jak v osobním, tak profesním životě. Vytrácelo se uspokojení z odvedené práce i radost v osobním životě a cítil jsem, že se potřebuji nějak zachytit, zorientovat, prostě něco se sebou začít dělat. Hledal jsem člověka, který pracuje v oblasti psychologie, ale umí aplikovat jak terapeutické metody, tak i koučovat. Nebyl jsem si jist, co přesně potřebuji, protože za mým stavem mohl být vývoj v minulosti (což je téma pro terapii), který následně ovlivní budoucnost (což je zase oblast koučování). Proto jsem chtěl, aby člověk, kterému se svěřím do péče, uměl vhodně aplikovat a doplňovat obě dvě metody. Hledání bylo složité, protože takovéto propojení není až tak časté. Nakonec jsem ale našel Janu Kastnerovou. Navíc se mi líbila zkušenost z různých oblastí života a témat, jako např. zaměření na děti, partnery, manažery, obecně soukromý i profesní život. Má osobní zkušenost je velmi pozitivní. Na několika sezeních jsme probrali jednak mé problémy (napříč různými oblastmi), a také kam se chci posunout. Přišel jsem jako člověk, který už neví kudy dál a během pár měsíců se mi podařilo zachytit nový směr a "hnout se konečně z místa". Opět mám dobrý pocit z odvedené práce a vrací se mi i dobrá nálada do osobního života. Vrací se mi zase chuť experimentovat a tvořit nové hodnoty. V oblasti profesní jsem byl schopen učinit důležité kroky pro moji kariéru, které by mně před pár měsíci ani nenapadly, že bych mohl podniknout. Ve spolupráci s Janou hodlám dále pokračovat. Umožní mi provést dobrou sebereflexi a podívat se na život z jiného úhlu pohledu. Díky tomu nacházím nové možnosti řešení problémů, a také vidím zřetelněji svůj cíl snažení. V tuto chvíli mohu říci, že Jana svým způsobem obohacuje celou naši rodinu, a každému mohu jen doporučit. Díky moc Jano za fajnovou spolupráci.“

 

Martin, IT Specialista

“Po změně své pozice z „vedoucí střediska a kolegyně“ na „ředitelku organizace a nadřízený pracovník“ jsem se dostávala v průběhu prvního roku do těžkých situací. Adaptace na novou pozici, spolupráce s kolegy, které nesly prvky manipulace a lži, personální změny apod. Cítila jsem potřebu mít svého průvodce pro tyto situace a zároveň proto, abych i já dobře provázela své nově příchozí kolegy. V této době s naší organizací začala spolupracovat paní Jana Kastnerová a bylo mi nabídnuto využít jejich služeb jako kouče. Naši první schůzku musela paní Jana zvládnout spíše v duchu krizové intervence. Naštěstí je zároveň psycholog a psychoterapeut. Zřejmě ale právě tato zkušenost, kdy jsem ji vnímala jako člověka profesionálně připraveného, autentického, plného empatie, lidskosti a vstřícnosti ve mně vyvolala pocit, že si dokážu představit naši vzájemnou spolupráci. V průběhu doby jsme se dotkly témat, jako je např. personální řízení, řízení změn v kultuře organizace a jejich dopady na pracovníky, komunikace s podřízenými, práce sama na sobě lidsky a profesně. Na přístupu paní Jany se mi líbí, že mi rozšiřuje úhel pohledu na věci, které řeším, a napadají mě způsoby řešení, ke kterým bych dříve nedošla. I když cítím při všech našich sezeních lidskost a „blízkost“ ve sdílení, oceňuji, že vždy si zachovává nadhled a objektivnost. Přínos naší spolupráce vnímám v usazení se v nové pozici a větší sebedůvěře v roli ředitele. Zisk přináší i pro mé kolegy – z jejich zpětných vazeb vím, že řada podnětných věcí, které jsem si odnesla z našich sezení a aplikovala při svém řízení, následně pomohla i jim. Naši spolupráci tak vnímám jako velmi rozvíjející. Koučink se pro mě z manažerského pojmu stal funkčním nástrojem jak po pracovní tak osobní stránce.

 

Iva, ředitelka neziskové organizace

Mindfulness kurz

Mindfullness je pro mě opravdu umění. Umění užívat si života a přítomného okamžiku. Není to vždy jednoduché, ale považuji to za velmi prospěšné, zejména v této zrychlené době. Praxi po kurzu vnímám jako skvěle investovaný čas sama do sebe, protože mi dává prostor se rozvíjet a lépe reagovat na dané situace a ale také na sebe sama. Forma kurzu by mi byla milá prezenční, ale vlastně díky autentičnosti a profesionálnímu přístupu lektorky mi nevadila ani online forma. Ve výsledku i tato forma mě díky vám přesvědčila o skvěle stráveném času, kdy se dá vzdělávat a rozvíjet, aniž by mě to nějak nudilo. Den a čas kurzu byl zvolený vhodně. 8 týdnů je akorát a domácí praxe byla fajn. Je znát, že kurz je vytvořen odborníky a je dobré, že i lektor musí být pro tento typ kurzu odborník. Líbila se mi i spontánnost a interakce skupiny, takže pokaždé bude kurz jiný a pokaždé bude výjimečný. Naučila jsem se více poslouchat své tělo, projevy stresu, a tím pádem vědět, kdy říkat ano, a kdy ne. Udržet si od některých věcí odstup a všeobecně nehodnotit, to je pro mě další uvědomění. Užitečnost mindfulness vnímám každodenně jak v pracovním, tak v osobním životě. Stále praktikuji a chci si pomalu rozšířit svoje praxe, protože mi pomáhají k lepšímu a uvědomělému zvládnutí daného dne, týdne, do budoucna roku, let a tedy života. V tom vidím smysl, žít vnímavý a uvědomělý život na plno. Bylo to bezva a budu moc ráda, pokud jako skupina budeme moci za pár měsíců navázat, vidět se (online/offline). Všeobecně si toto téma chci ponechat a časem na něm opět intenzivněji pracovat. Budu ráda za jakoukoli příležitost, která se mi naskytne.

 

Aneta, organizátorka vzdělávacích projektů a trenérka sportovního aerobiku

Kurz Mindfulness mi pomohl uvědomit si, že autopilot je prolítnutí životem bez prožití a uvědomění si situací a prožitků. Praktikováním si mohu více uvědomit prožitek, více do hloubky různé životní situace, a také se sebou lépe v těchto situacích pracovat.

Pozitivně hodnotím celkový přístup lektorky, zapojení, aktivitu, srozumitelnost, zájem o každého účastníka kurzu. Uvědomil jsem si pro sebe, že potřebuji odejít z výkonového postoje a více si užívat život. V lepším prožitku života, vnitřním uvolnění, lepším navnímání lidí.

 

Miloš, obchodní ředitel

Mindfulness je pro mě dovednost, která může vést k zastavení v každém okamžiku dne. Která může pomoci v usebrání. Myslím, že sebe sama vnímám jinak, více a častěji si uvědomuji pocity i počitky v těle. Online forma kurzu je pro mě v pořádku, krásně zvládnuté lektorkou, člověk má svůj vlastní prostor, ve kterém může pracovat. Byla jsem i ráda za podzimní termín. Podzim je náročná doba a mindfulness byla velká pomoc a zklidnění. Domácí praxe je hodně, což mě osobně nevadí a těším se na vlastní další plán. Lektorka je velký profesionál s obrovským potenciálem… a když uvážím, že jsme byli pionýři … závidím dalším skupinám. Pro mě hodně přínosné bylo to, že skupina byla složená z velmi zaměstnaných lidí, kteří jsou zaměřeni na výkon, což mi dávalo velké zrcadlo, kam já na své cestě došla a kam chci dál směřovat. Kurz mě naučil, že málo stačí. Zastavit se na pár minut, říct si …. Dýchej … jak se cítíš …. Všechno je v pořádku …. Můžeš … nic není špatně, jestli jsi dnes lumpačila v praktikování, zítra to bude lepší …. Vědomí, že se mohu a umím opečovat i v tíživých situacích, že mám možnosti a zdroje a nemusím meditovat hodinu denně. Uvědomila jsem si, že mám kapacitu jít dál po své cestě, zdokonalovat tyto maličkosti, které pro sebe mohu udělat, prohlubovat je a ujistila jsem se, že to prostě funguje. Hodně vnímám, že si nemusím vše připouštět tak k tělu, že vše není moje a že mohu pomáhat druhým i tak, že v tom nejsem ponořená naplno a nesemele mě to. Uvidím, co dalšího mi to přinese, nechávám plynout, budu pozorovat a těším se. Jani děkuj, bylo to skvělé.

 

Monika, právnička a cvičitelka jógy

Translate