Dříve než se setkáme

I psycholog je jen člověk…

Kontaktujte mě

Jmenuji se Jana a na této stránce se vám představím. Moje životní priority a záměry jsou dcera Julie, syn Jakub, moje velká rodina, zdravý životní styl a sport, osobní a profesní růst skrze studium ale zejména skrze prožitek a zkušenosti. Stále více mi dává smysl umění vědomého a všímavého života, mindfulness, ve kterém se sama učím, a které předávám jako učitelka dál. Miluji svůj život i svoji práci. K tomuto mému uvědomění vedla dlouhá cesta. Na těchto řádcích vám představím moji cestu profesní. Tu osobní se možná po střípcích někdy dozvíte.

Moje profesní zkušenosti ve zkratce

  • Lektorská činnost a učení klientů v metodě mindfulness
  • Psychodiagnostika, psychologické a personální poradenství
  • Psychoterapie a somatická psychoterapie
  • Psychologické koučování
  • Programy osobnostního rozvoje pro veřejnost i firmy
  • Telefonická a online psychologická podpora
  • Lektorská činnost – zejména na témata osobní rozvoj a sebepoznání, mindfulness, psychohygiena, relaxace a regenerace psychiky, syndrom profesního vyhoření, stress management, leadership, týmové fenomény, práce s psychikou v psychosomatickém kontextu
  • Výběrová řízení, Assessment centra, Development centra
  • Organizování sportovních akcí a rozvojových eventů
  • Obchodní činnost v oblasti firemního vzdělávání a firemních eventů
Pracuji v českém, slovenském a anglickém jazyce, osobně i online. Moje služby nabízím jednotlivcům ve své soukromé praxi v Hradci Králové a zaměstnancům mých firemních klientů v rámci celé ČR, SR ale i dalších zemích.

Níže vám uvádím své vzdělání a odbornou praxi, protože profesní přípravu pro práci psychologa, psychoterapeuta i kouče, považuji za absolutně klíčovou. Pro vaše bezpečí a důvěru, a abych vám mohla být opravdu užitečná. Vše, co jsem se naučila, je mojí oporou a jistotou v práci s vámi. Přes všechny školy, kurzy a praxe, však zůstávám stále v pokoře a neustále se učím. A to i díky vám a naší spolupráci, za kterou upřímně děkuji.

Svého osobního nebo profesního průvodce si vybíráme více citem, než rozumem. Často ke mně přicházíte na základě reference od někoho vám blízkého. Ano, i zde hodně záleží na tom, jak si sedneme osobně, protože práce psychologa zakládá na důvěře a chuti spolupracovat. Zvu vás na můj facebook, kde mě můžete poznat více osobně. Výběr z příspěvků na facebooku je na tomto webu v „příspěvcích“. A pak už zbývá jen to nejdůležitější – osobní setkání :).

Děkuji za váš zájem pracovat na sobě, řešit aktivně životní nesnáze a převzít za svůj život odpovědnost. To, že čtete tyto řádky, je toho důkazem. Možná zatím jen vybíráte a hledáte průvodce či cestu. Je ale jasné, že máte zájem a chcete, a to je skvělé. Není důležité, zda tím vašim výběrem budu já. Je důležité, že touto cestou chcete jít. A také, že v těžkých chvílích či nejistotě nepůjdete sami. Díky odborné podpoře můžete zažívat změny a pokroky, kterými bude váš život šťastnější a vitálnější. Ne jenom v krizích ale také jako prevence krizí a pro udržení celkového zdraví.

Odborné vzdělání

Filozofická fakulta, Masarykova univerzita Brno
Studijní obor: Psychologie, Státní zkouška: Klinická psychologie
Téma diplomové práce: „Syndrom profesního vyhoření, Burnout Syndrome“
Postgraduální stadium FF MU Brno, 3 roky v oboru pracovní psychologie při zaměstnání

Další specializace a vzdělání

Mindfulness Training, 2 letý výcvik pro psychology MBCT – L (Oxford Mindfulness Centre, Oxford University, UK)
Inner Game workshop, John Whitmore a Tim Gallwey (Koučink centrum Praha)
Výcvik interního kouče (ČSOB, a.s. ve spolupráci s ČNP Consulting)
Psychoterapeutický výcvik v somatické psychoterapii – Biosyntéze (Výcvik s mezinárodní platností, Brno, Praha)
Sociální příčiny pracovního stresu a syndromu profesního vyhoření (mezinárodní seminář, Utrecht University, Holandsko)
▪ Studijní pobyt na Utrecht University Holandsko, zaměření: syndrom profesního vyhoření Burnout (podklad diplomové práce)
▪ Studijní pobyt Dánsko, zaměření: sociální a pedagogická psychologie

Profesní zkušenosti – živnostenská činnost

Odborné zaměření: psycholog, psychoterapeut, kouč, lektor rozvojových kurzů, organizátor a garant projektů psychosomatického zdraví a spokojenosti pro firemní klientelu, instituce a veřejnost
▪ Jednatelka Balance Centrum CZ, s.r.o. a spoluzakladatelka Balance Centrum, z.s. (psychické zdraví pro veřejnost a projekty podporující aktivitu firem směrem k psychosomatickému zdraví zaměstnanců a snižování pracovního stresu)
Kasty, s.r.o., Asociace firemních sportů a zdraví, o. s. (spoluorganizátor firemních i veřejných eventů, lektor rozvojových kurzů, psycholog). Manažerka celorepublikových projektů Maminy Cup a Maminy Run, festival sportu a zdravého životního stylu pro maminky a rodinu.
Kurzy osobního rozvoje pro ženy „Šťastná máma s přehledem“, skupinová setkání a individuální terapie v mateřství (Centrum přátelské rodině Budulínek, sdružení Salinger) „Proměny v Hradci Králové“, péče o ženskou krásu a osobní rozvoj žen
Středisko psychologických služeb Brno, poradenská činnost a organizování vzdělávacích a rozvojových seminářů
Atrea Profi, s.r.o., Brno, firemní vzdělávání a rozvoj, lektorská a obchodní činnost
Outdoor Management Training, s.r.o., Hradec Králové, rozvojové kurzy pro firemní klientelu využívající outdoorové metodiky, lektorka a psycholožka
Synerg training, s.r.o., Brno, firemní vzdělávání a assessment centra

Profesní zkušenosti – zaměstnání

ČSOB, a.s.
Pracovní pozice: Personální konzultant a psycholog
Assessment a Development Centra, psychodiagnostika a výběrová řízení pro pobočkovou síť a call centrum, interní kouč pro management a bankovní specialisty

Vodafone, Call Centrum Chrudim
Pracovní pozice: Týmový vedoucí a kouč anglické linky

ČEZ, a. s., Sekce nukleární energetiky, oddělení Psychologické diagnostiky
Pracovní pozice: Psycholog
Psychologická a psychodiagnostická činnost, příprava a školení odborných vzdělávacích programů pro zaměstnance, zejména na téma komunikace a stres management.

A – Profes, s.r.o. – personální agentura
Pracovní pozice: Personální konzultant, specialista na psychodiagnostiku (výběrová řízení a kariérové poradenství)

Translate