Klid v duši, více spokojenosti a zdraví

Nádech, výdech. Hlavně v klidu…

Kontaktujte mě

Služby pro jednotlivce

Psychologické
koučování

Ve své psychologické práci s klienty využívám ráda metodiku koučování. Dává nám do procesu užitečnou dynamiku, vede proces přes uvědomění si smyslu změny, pochopení příčin stávající situace, objevování možností řešení až po nastavení cílů a kroků k jejich dosažení. Klient přenese plánované kroky do života a výhodou mu je, že na té cestě a v této zkušenosti nejde sám. Užitečné návyky a změny kotvíme a upevňujeme. Případné nesnáze řešíme společně a s podporou odborníka se klient vyhne riziku ztráty síly, naděje i motivace v pokračování své cesty. Koučováni v mém podání je primárně nevýkonové. Jsem přesvědčena o tom, že pokud se člověk pochopí, pozná a vyladí takzvaně zevnitř, tedy psychiky, tak radost z úspěchu, dosažených cílů a lepších výsledků na sebe nenechají dlouho čekat. Výkon přichází překvapivě i tehdy, když o něj neusilujeme, nejsme jim posedlí a netlačíme na sebe. Je to takový efekt překvapeného vítěze. Ve výsledku je více radosti a vitality, nikoli vyčerpání dřinou a „musením“. Není to cesta romantická, nikdo ji za vás neudělá a ani nebudeme čarovat. Zázraky se dít budou, ale jako výsledek trpělivé píle krok po kroku, s převzetím odpovědnosti za sebe i své cíle, s uvědomováním si souvislostí a možností svého vlivu na sebe a svět. Je to cesta velkého sebepoznání a já jsem tak moc ráda, že na ní mohu s vámi být. Tento přístup je vhodný jak pro témata osobní, tak pracovní.

Psychologické poradenství
a psychoterapie

Individuální sezení klienta s psychoterapeutem na jakékoli životní téma a v takové životní situaci, kdy člověk nechce a nemůže jít sám. Jsem tu pro vás tedy ve fázi nutné terapie ale také ve fázi velmi rozumné a užitečné prevence. Mít svého průvodce a terapeuta se vyplatí časově, energicky a ve finále i finančně. Řeším s vámi životní situace obtížné a bolavé, ale také vaše životní výzvy, kterými chcete projít s co nejlepším pocitem a hlavně úspěšně. V rámci psychoterapie se mnou můžete bezpečně nahlédnout do minulosti, ve které je často ohnisko současných potíží. Projdu s vámi současnou situaci, a poté vás povedu do budoucnosti, ve které najdete svoji radost, smysl a spokojenost. Nesnáze do života patří, procházet jimi sám je ale často příliš těžké. Projít dobře těmito zkouškami je nutné k tomu, aby ona pozitivní změna nastala.

Vzdělávání
a rozvoj

Pro veřejnost připravuji rozvojové semináře na míru dle zájmu a potřeby klientů. Například pro sportovní tým, pro komunitu přátel nebo skupinu lidí, které spojuje společný zájem. Tématem jsou například: podpora týmové spolupráce a atmosféry, zvládání stresu, práce s psychikou v oblasti sportu ale také tvořivé činnosti, psychická relaxace a regenerace psychiky pro skupiny v rámci wellness či sportovních pobytů apod. Několik let se nejvíce věnuji učení mindfulness a pro veřejnost pořádám kurzy v tomto nesmírně užitečném a prospěšném umění vědomého života a všímavosti. Jsem učitelkou MBCT-L (Mindfulness Based Cognitive Therapy for Life) díky 2 letému odbornému výcviku pod Oxfordskou Universitou.

Aktuálně: 8týdenní kurz mindfulness (duben až květen 2023, říjen až listopad 2023) Více info zašlu v případě vašeho zájmu o účast v kurzu.

Jana se projevila jako vynikající kouč ale také psycholog a psychoterapeut v jedné osobě. Všechny tyto Janiny přístupy mi byly užitečné. Byla to krásná a naplňující práce. V průběhu pěti online sezení mě s jistotou provedla mým velkým a zásadním rozhodnutím odejít z práce, která mě nenaplňuje a postavit se novým výzvám. Pomohla mi najít svoji vnitřní sílu, víru v sebe sama, jistotu, že tohle zvládnu.

S Janou spolupracuji nyní půl roku a musím s radostí říct, že je to pro mě výborně investovaný čas s vysokým výnosem. Jana mi pomohla si uvědomit, že jsem výjimečná, přišla jsem díky ní na to, jak pracovat se svou psychikou v situacích, které mi nebyly příjemné, jak se více otevřít lidem a v neposlední řadě získat sebejistotu.

Mohl jsem začít brát léky na psychiku, ale naštěstí mé kroky vedli nikoli k psychiatrovi ale k Janě, k psychologovi! Hodně mi tato práce na sobě dala. Posunul jsem se, vzbudilo to opět naději, žiju nyní aktivněji, a i když stále s jistou bolestí, tak se to lepší. Líbí se mi, že Jana kombinuje různé metody a přístupy, které zde pro člověka jsou tzv. „mezi nebem a zemí“.

Nevěřila bych, ale opravdu mi to pomohlo. „ONA“ mi pomohla! Někdy stačí jedna věta, která může navždy změnit váš život…Mohu jen doporučit. Děkuji Vám za vše paní Kastnerová!!!

Přišel jsem jako člověk, který už neví kudy dál a během pár měsíců se mi podařilo zachytit nový směr a „hnout se konečně z místa“. Opět mám dobrý pocit z odvedené práce a vrací se mi i dobrá nálada do osobního života. Vrací se mi zase chuť experimentovat a tvořit nové hodnoty. V oblasti profesní jsem byl schopen učinit důležité kroky pro moji kariéru, které by mně před pár měsíci ani nenapadly, že bych mohl podniknout. Ve spolupráci s Janou hodlám dále pokračovat.

I would like to sincerely thank you for your services and all the help you provided for me. Thanks to you I have found myself, I built up confidence and achieved many of my goals of self- improvement. Talking to you helped me realize who I was and what I want in my life. I would strongly recommend you to others. You are a wonderful understanding woman and I’m glad I met you.

I když jsem Janu oslovila jako kouče, naše první schůzka byla spíše v duchu krizové intervence. Naštěstí je zároveň psycholog a psychoterapeut. Zřejmě ale právě tato zkušenost, kdy jsem ji vnímala jako člověka profesionálně připraveného, autentického, plného empatie, lidskosti a vstřícnosti ve mně vyvolala pocit, že si dokážu představit naši vzájemnou spolupráci.

Translate